II. ročník turnaje VÁLEC  CUP ve florbalu

21.2. - 22.2. 2004

 
 
 

Letošní, druhý ročník se pořadatelé rozhodli uspořádat jen pro pozvané týmy. Jelikož my jako TIKY team nemůžeme nikoho ohrozit, byli jsme mezi vyvolenými.

Tentokrát byl hrací systém oproti loňsku změněn.V sobotu ráno hrála skupina A a odpoledne skupina B. V neděli pak finále o další umístění.Hrálo se v tělocvičně u místní školy.

Místo a čas odjezdu byl stanoven na 7.00 na náměstí. K mému velikému překvapení se všichni dostavili téměř na minutu přesně. A tak nic nebránilo tomu vyrazit. Po loňské zkušenosti s dopravou do Meziměstí, jsme si raději Trndu vyzvedli sami.

skupina  A : Tiky team, Loko, Semtex, U.S.M., FBC -Komando a Válečci
skupina  B :
Sépie, Hyeny, Antabus, Buldoci ......

Postupový klíč byl takový,že čím lépe se umístíme v základní skupině,tím lepší bude konečné umístění v turnaji.

První zápas  nás čekal s domácím LOKO. Tak jak se již u nás stalo tradicí,že první zápasy zásadně prohráváme, tak se stalo i tentokrát. Prohráli jsme 1:4.

Jako druzí nás čekalo již známé FBC - Komando. Začátek zápasu nám vyšel a tak celkem s přehledem jsme vedli 3:1. Asi s vědomím,že dva góly náskoku jsou mnoho jsme zvolnili a bylo to 3:2. Další perná chvilka nastala, když Třasák již nemohl a běžel na střídačku, kde ho měl nahradit Máchal. Když byl Třasák skoro na střídačce, všiml si, že má Máchal ještě na sobě oblečenou svou krásnou mikinu (která není ani trochu podobná našemu dresu). Tak vystřídat nemohl a Třasák se hned vracel do hry. To již ale bylo pozdě a soupeř naši módní přehlídku potrestal brankou - 3:3. Soupeř vycítil šanci stav zápasu otočit a začal tlačit. Nastaly infarktové chvíle - dvakrát nastřelená tyčka, Béďa v brance čaroval. Pak se podařil únik,Třasák krásně nahrál Datlovi a ten definitivně uzavřel toto drama na 4:3.

Třetí byl Semtex. Tento tým byl evidentně nejstarší. Během turnaje se občerstvovali lahvovou Plzní a tak jsme šli do zápasu s tím, že tento tým musíme porazit. Hra byla plná vysokých hokejek a faulů, které rozhodčí viděl jen na jedné straně. Nikdy bych nevěřil, že rozhodčí může tak ovlivnit zápas. Již věřím. Popsat tento duel to nelze, to se musí vidět. Tak jen malé perličky. Hned v prvních minutách hry dostal Datel  hokejkou přes obličej, což viděli všichni mimo rozhodčího (hokejka asi nebyla tak vysoko-Datel měří jen 174 cm). Jednou rukou si Datel drží naražený obličej a druhou zvednutou rukou signalizuje střídačce,  že běží vystřídat. Po předchozí zkušenosti s Máchalovou módní přehlídkou bystrým okem (má jen jednu dioptrii) zkontroluje, zda Máchal je již v dresu. O.K. Doběhne na střídačku a usedne. V první chvíli si myslí, že si sedl mezi diváky,  kteří se přišli na turnaj podívat. Celá střídačka je v družném rozhovoru a krásně se baví rozehraným zápasem. Vůbec jim není divné, že v poli zůstali jenom dva hráči a že by měl jít Máchal  hrát.
Styl hry byl podivný, protihráč si vysokou hokejkou srazil míček na zem a pak ho do branky kopl nohou - a prohrávali jsme 0:1. Alin to patřičně okomentoval a pořvával na rozhodčího. Pak jsme hráli přesilovku, která byla otřesná. Nebyli jsme schopní se vůbec dostat před soupeřovu bránu, natož dát gól. Později jsme snížili na 1:2 a tak rozhodčí nenechal nic náhodě. Nejdříve dostal Datel 2 minuty.Později, rozhodnutí rozhodčího okomentoval Alin a nakonec ho celkem slušně otituloval a tak dostal Alin 2 minuty + dokonce zápasu. Našim plusem bylo, že jsme v našich dvou oslabeních nedostali gól. Přesto jsme prohráli 1:3.

TIKY-U.S.M. - Polický duel. Tento tým přijel v jiném složení než jsme ho znali - omladil. Netrvalo dlouho a prohrávali jsme 0:3.Po delším boji jsme náskok stáhli na 2:3. Pak zaúřadoval Třasák a pomohl protihráčům vlastním gólem. Ale i U.S.M. si dali vlastence. Krásný gól pod víko dal Márty ze standardní situace po Matesovo mírném přiklepnutí.  Ke konci zápasu to bylo  5:6 a byla naděje na remizu. Přišla ale nešťastná chvilka Třasáka, a pomohl rozhodnout. TIKY-U.S.M. 5:7.

Jako poslední byli na řadě Válečci. Podali jsme slušný výkon, ale neschopnost dát gól nám přinesla porážku 1:3.

Základní část

TIKY - Loko

1:4

TIKY - Komando

4:3

TIKY - Semtex

1:3

TIKY - U.S.M.

5:7

TIKY - Válečci

1:3

 

V základní skupině jsme s dvěma body obsadili poslední příčku. Překvapením byla první příčka ve skupině pro U.S.M. a tím nejhorší čtvrté místo v turnaji. Nás čekal boj o 9.-11. místo.

V neděli ráno jsme se dozvěděli, že Antabus, který překvapivě skončil v základní skupině poslední, nepřijede. Tím jsme měli zajištěno, že nebudeme poslední. S pořadateli bylo domluveno, že  budeme hrát se Semtexem na dvě vítězná utkání.

První zápas byl boj, TIKY vedli 2:1, ale těsně před koncem jsme obdrželi branku - 2:2. Přišli na řadu nájezdy. O tom jakou ostudu tam TIKY předvedli nebudu snad ani psát. Nicméně Béďa zachytal a vyhráli jsme.

V odvetě po nehezké hře jsme doslova a do písmene vydřeli jednogólovou výhru. 2:1.

Tím jsme obsadili 9. místo na turnaji, což je ostuda.


 

Kanadské bodování nájezdy trest. minuty

1.

Datel

11   (9+2 ) 2

2.

Alin

6   (1+4+1) 2+ do konce utkání

3.

Třasák

5   (2+2+1)

4.

Gerhard

2   (1+1)

5.

Márty

2   (1+1)

6.

Mates

2   (1+1)

 

Turnaje v Meziměstí mají své charakteristické vlastnosti, které tento turnaj odlišují od ostatních. První je, že je tam vždy zima jak v lednici a druhou vlastností jsou fantasticky neschopní rozhodčí. Ten letošní si o moc nezadal s tím, co pískal vloni .

Nikdy jsem nechtěl věřit, že lidé můžou hrůzou zešedivět. O této skutečnosti mě musel přesvědčit až Gerhard cestou domů.Chtěje nám ukázat, že jeho 18-cka turbo je nadupaná, trochu přišlápl pedál a účinky se brzy projevily. Mates začas nadávat a se zvyšující se rychlostí Matesův hlas nabíral na výškách. Zatímco prosby či výhružky o zastavení, aby si mohl vystoupit, či alespoň o  zpomalení,  nechávaly Gerharda klidným a ostatním dělaly úsměv na tváři, Matesovi světlal obličej a šedivěly vlasy. Až konstatování, že udělá pohrobka, přinutilo Gerharda ubrat. Dost dobře si spočítal, že živit své dva vlastní syny, jednu nemanželskou dceru a k tomu ještě vdovu s pohrobkem by ho finančně zlikvidovalo.

Je smutné, že po dvou a půl letech snažení v Sokolovně děláme stále stejné chyby. Možná se to chybami nedá nazvat, ale je to špatně. Je dobré, že někteří hráči si během turnaje pořídili naplánovat celou dovolenou a bavit vtipy střídačku, ale bylo by určitě lepší kdyby trochu více sledovali hru a vcítili se do ní. Není přeci možné aby nevěděli, kdo má střídat, kde byl faul a odkud se bude rozehrávat nebo zda máme rozehrávat my nebo protihráč.....To vše jsou základy. O výběru hráčů pro  nájezdy a  průběhem nájezdů.....no, nebudu to raději rozmazávat !! Výkon brankaře je také kolísavý , někdy suprově zachytá a podrží mužstvo, v některých zápasech jen znuděně v bráně sedí a dostává laciné góly. Ten kdo hraje "druhého" musí běhat brána-brána, obránce to sám nezvládne. Vím, že jsme již v pokročilém věku a že na nás občas doléhá částečná impotence, ale proboha proč zaměňujeme pohlavní impotenci za střeleckou!! Někdy mi připadá, že někteří hráči vůbec nepřemýšlí nebo nemají cítění kam se dá naběhnout, kam nahrát, kde se postavit.......

 

TIKY TEAM sestava :

           Datel                                                               Gerhard  
Alin                Třasák   (Máchal)                   Mates                  Márty  (Trnda)
                                                        BÉĎA

 

branky 16:23 = 3.3    obdržených  branek / zápas
= 2.3     vstřelených branek / zápas

 

   
© Datel 2023