Main Menu


Srpnový výlet č.3 Tisk Email
AKURE - Vše
Napsal uživatel Datel   
Úterý, 28. Srpen 2012

Třetí pěší výlet by naplánován opět na poslední sobotu v srpnu, na 25.8.2012. Start byl na sídlišti ve 13:00 . Sešlo se rekordních 19 účastníků. 2012_vylet
Trasa vedla ze sídliště kolem Hlavňovského rybníku do Pískové rokle. Písková rokle jak známo má pro turisty nachystáno několik záludných míst. První je přechod přes padlý strom, pak prolézání skalami, následuje výstup přes kruhy, aby pro někoho náročná cesta byla zakončena adrenalinovým výstupem přes řetězy.

 

 

Odměnou je krásný výhled na rokli. První zastávka je u Supího hnízda, kde skupinka posvačí klobásu s chlebem. Další zastávka je na Hvězdě u stánku kde si skoro všichni dávají pivo a někteří chtějí zůstat.
Po oznámení vedoucího výletu, že konečná je v hospodě na Ostaši, se na něj od několika jedinců snesla vlna kritiky. Nejhlasitějším byl Máma a se slovy: „z jednoho kopce na druhý - to nedává žádný smysl" a dál jen kroutil hlavou. Později se chtěl od skupinky odpojit a jít domů.
Cesta pokračovala přes louky pod Hvězdou, kolem Slávečkovy chaty až na Ostaš. Konečně cíl. Jsme na Ostaši. Máma, který se stále pohyboval na konci skupinky nás vítá se slovy: „kde jste takovou dobu". Máma se sám pod Ostašem pozval ke Kopsovi na pivo a pak se nechal na Ostaš odvést autem.
Původním cílem byla hospůdka U Generála Laudona ale nakonec na přání některých účastníků byla změněna.
Následuje večeře pivečko a později posezení venku, kde hraje živá hudba. Večer byl teplý, a cesta domů byla příjemná.
Letošní procházka byla trochu náročnější než v minulých letech, ale věřím, že zase tak rychle na ni účastníci nezapomenou (i když to nedávalo žádný smysl).

 

 

2012_profil_vyletu

 

Délka 9,7 km, nastoupané metry 467

 

 

Aktualizováno: Úterý, 30. Srpen 2016