altKonečně. Ano konečně se hokejový Litvínov stal po 56 letech mistrem ligy!

Litvínov vedl na zápasy nad Třincem 3:1. Třinec srovnal na 3:3 a rozhodující sedmý závěrečný zápas se hrál v Třinci. Nebudu zde rozepisovat celou  sérii, ale rozhodlo se až v sedmém duelu ve třetí třetině v čase 52:54, kdy Lukeš vystřelil pro Litvínov první a to vítězný gól. Patnáct vteřin před koncem zápasu, také Lukeš, stvrdil mistrovské vítězství gólem do prázdné branky a Litvínov vyhrál 2:0.

Asi nejvíce sporný moment, který určitě příznivci hokeje nikdy nezapomenou byl ve finálovém zápasu č.5, kdy Ručinský v prodloužení propasíroval puk přes brankáře Třince. Puk se zasekl o polstrování spodní části branky, které nebylo dle předpisů. Přechodu puku za brankovou čáru, scházely jen milimetry. Gól uznán nebyl.